Çok kıymetli oto sanatkarları,

Derneğimizin kurulma amacı; geldiğimiz noktada artık yeteri kadar çırak ve kalfanın yetişmemesi, buna karşı her geçen gün ülkemizde trafiğe çıkan araç sayısının artması ve mevcut nüfusumuzun 3/1i oranına yani 25 milyona dayanması biz oto sanatkarlarının önemini ve değerini açıkça göstermektedir.

İşte bu sebeptendir ki; mesleğimize çırak ve kalfa yetişmiyor ise Sakarya’ daki mevcut oto sanatkarı ustalarımızın birlik ve beraberliğini sağlama misyonunu üstlenerek gelecekte kaybolmaya yüz tutmuş meslekler arasına girmemek, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için gerekli görülen kurum ve kuruluşlardan bilgiyi belge eğitim ve seminerler talep edip takipçisi olmak.

Süre gelen zaman içerisinde siz değerli oto sanatkarı ustalarımızdan gelecek makul talep, dilek ve şikayetleri bir elin nesi var iki elin sesi var nidası ile sizlerin de gücünü arkamıza alarak muhataplarına tek bir ağızdan ama güçlü bir ses tonu ile anlaşılır bir şekilde iletmek.

Sakarya’ nın her bir köşesinde bulunan tüm ustalarımızı bir araya getirme projeleri üreterek bunların uygulanabilmesi için etkin rol oynamak.